Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Centrum Spotkania Kultur

Sprawdź wydarzenia

Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Lublin, pl. Teatralny 1

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

  • Koncert
    Classics
    Pop
    Polskie
    Pod dachem

    Środa, 2 listopada 2022, 19:00

    Centrum Spotkania Kultur, Lublin, od 109 zł

    Wodecki Twist z jesienną trasą koncertową!Po raz kolejny Wodecki Twist zabierze nas w cudowny świat najbardziej znanych i lubianych utworów artysty, w wykonaniu wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Na scenie staną wybitni polscy artyści, którzy odtworzą i odświeżą najbardziej znane i lubiane utwory artysty. Trasa jest kontynuacją czerwcowych koncertów, które miały miejsce 10-12 czerwca w Krakowie (Gala “Wodecki Uroczysty” - 5.Wodecki Twist Festival / Koncert Galowy 5.Wodecki Twist Festival). Na koncertach wystąpili m.in.: Ania Rusowicz, Natalia Szroeder, Alicja Majewska, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Andrzej Lampert, Maciej Maleńczuk oraz Sound’n’Grace i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który był autorem aranżacji.Czerwcowe wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też zaplanowane zostały kolejne jesienne występy. Nic zaskakującego, iż trasa koncertowa Wodecki Twist już od lat cieszy się zainteresowaniem w całej Polsce. Na jesień zawita do Warszawy, Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Katowic, Łodzi, Poznania, Gdańsk, Wrocławia i Torunia. Zbigniew Wodecki został zapamiętany jako artysta wielkiego formatu, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer. Jego największe hity skradły serca Polaków i do dziś są mocno popularne. Uwielbiane przez wszystkie pokolenia “Z Tobą chcę oglądać świat”, “Zacznij od Bacha”, “Pszczółka Maja”, “Lubię wracać tam gdzie byłem”, “Rzuć to wszystko co złe”, “Oczarowanie” - to jedne z najbardziej popularnych hitów artysty, które do dziś emitowane są w radiu i słuchane przez tłumy. Właśnie tę muzykę - niosącą za sobą historię i wartościowe treści, zaprezentują podczas jesiennej trasy koncertowej najbardziej wybitni artyści polskiej sceny muzycznej. Autorem aranżacji kolejnych koncertów będzie Tomek Szymuś, pod jego batutą zagra orkiestra.

  • Sztuka
    Wystawa
    Pod dachem

    6.05 - 3.07.22, 18:00

    Centrum Spotkania Kultur, Lublin, 6/8 zł

    „Stojąc przed kuratorskim zadaniem stworzenia wystawy o postaci Jana Dormana, można by parafrazując, przyjąć pewną znaną zasadę: Jaki człowiek, taka wystawa. A jaki był Jan Dorman? Dla jednych był mistrzem, człowiekiem pełnym humoru uwielbianym lub nienawidzonym (podziwianym lub niezrozumianym). Na pewno też nie w pełni docenionym. Ekscentryk i innowator. Dorman to postać zwrotna, przewrotna, konfabulująca, konsternująca, czasem absurdalna, ekscentryczna, zaskakująca i dziwaczna. I teraz wyobraźmy sobie wystawę zbudowaną na wszystkich tych cechach w sali o wymiarach 25 metrów na 6 - Jan Dorman staje się tutaj przestrzenią, duchem, wyobraźnią. Jest w powietrzu, na ścianach, w wirtualnym eterze, wyświetla się i brzmi. Aby dobrze się tutaj czuć - trzeba pozwolić sobie na odrobinę dystansu.” - Laura Sonik - kuratorkaNa wystawie zobaczymy wiele obiektów, będących interpretacją, parafrazą lub cytatem bezpośrednio wziętym z życia Dormana oraz jego twórczości. Podczas wystawy - z uwagi na typową dormanowską nieprzewidywalność, dziwaczne intrygi, jak też innowacyjne środki stylistyczne i narracyjne - przedstawimy Państwu aranżację złożoną z bardzo wielu, często nieoczywistych obiektów, instalacji czy doświadczeń multimedialnych.Oczywiście nie zabraknie też oryginalnej “sklejki” - czyli autorskiej struktury papierowej stworzonej przez Dormana. Jest to zbiór sklejonych kartek papieru z rysunkami, opisami scen, szkicami, dygresjami, obserwacjami autora oraz biletami czy rachunkami za zjedzoną zupę w restauracji.Doświadczenie scenariusza dostępne będzie także z użyciem dotykowego ekranu - dając możliwość interakcji, doświadczenia indywidualnego w przejrzeniu “sklejki”. Taką “sklejkę” prezentujemy na wystawie obok innych obiektów.Innowacyjność artysty znajdzie tutaj swoje formalne odzwierciedlenie w multimedialnych kompozycjach, animacjach video czy doświadczeniu VR (rzeczywistości wirtualnej). Przy użyciu gogli VR widz przeniesie się do przestrzeni Dormana. Ponadto na wystawie znajdzie się dokumentacja performansu, stanowiącego współczesną reinterpretacje zapisu scenariusza Dormana zrealizowanego na podstawie tekstu La Fontaine’a, jako jego uwspółcześniona myśl.Miejmy nadzieję, że Doman nie przewróci się w trumnie.Dobrej zabawy.Wernisaż: 05.05.2022 r. godz. 18.0006.05.2022 r. - 03.07.2022 r.WT – CZW 13:00 - 18:00, PT – NDZ 12:00 - 18:00wystawa niedostępna w poniedziałkiBilet ulgowy: 6 zł | Bilet normalny: 8 zł„Scenę w Budowie” wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Sztuka
    Wystawa
    Pod dachem

    15.05 - 15.08.22, 17:00

    Centrum Spotkania Kultur, Lublin, TBA

    Wystawa prac studenckich „Narcyz” to prezentacja najciekawszych prac studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Łodzi oraz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Co roku motywem przewodnim jest mitologia starożytna. Inspiracją edycji w 2022 roku jest mit o Narcyzie.Tworzone eksponaty mogą przybrać formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych lub innych form instalacji przestrzennych. Po raz drugi studenci polskich szkół artystycznych zaprezentują prace w przestrzeniach otwartych CSK.Wernisaż: 15.05.22 r., godz. 17.00Wystawa do 15.08.22 r. (godz.: 8.00-21.00)„Scenę w Budowie” wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Film
    Pod dachem

    Dzisiaj, 18:00

    Centrum Spotkania Kultur, Lublin, 12/15 zł

    „Rytmy Casablanki” zostały uznane przez krytyków najbardziej pozytywnym filmem ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.To wzruszająca, pełna empatii opowieść o nadziejach młodości, szukaniu własnej drogi oraz rodzinnych sekretach.Film jest tegorocznym marokańskim kandydatem do Oscara oraz pierwszą w historii caneńskiego festiwalu marokańską produkcją pokazywaną w konkursie głównym.Film Nabila Ayoucha wykorzystuje siłę muzyki, by opowiedzieć o problemach, z jakimi borykają się młodzi ludzie w Casablance.Konfrontuje tradycję z rzeczywistością cyfrową, która całkowicie zmieniła sposoby komunikacji. Mimo wyraźnie nakreślonego społecznego tła i politycznego przesłania „Rytmy Casablanki” zarażają optymizmem i pozytywną energią. Film dla wielbicieli hip-hopu i dla tych, którzy nie są jego fanami.Anas to były raper, który podejmuje się pracy w domu kultury w robotniczej dzielnicy największego miasta Maroka - Casablanki.Prowadzone przez niego zajęcia z hip-hopu mają ośmielić jego młodych podopiecznych, by odważniej mówili o swoich problemach.Hip-hop powstał po to, by wyrazić niezadowolenie i oddać głos tym, którzy są go pozbawieni, tłumaczy uczniom podczas pierwszej lekcji. I zachęca do tego, by zaczęli pisać o swoich doświadczeniach.Z tekstów stopniowo wyłania się obraz codziennego życia nastolatków, które ograniczane jest przez konserwatywną tradycję, religię czy ortodoksyjny model wychowania.Kierowani przez swojego nauczyciela młodzi bohaterowie zaczynają tworzyć wspierającą się społeczność. Z czasem różnice między nimi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Po raz pierwszy bowiem ktoś oddał im głos, który gdy raz wybrzmiał, jest niemożliwy do zatrzymania.Reżyseria: Nabil AyouchKraj produkcji: Francja, MarokoRok produkcji: 2021Czas trwania: 101 minGRAMY:piątek | 17 CZE | 19:00sobota | 18 CZE | 19:00niedziela | 19 CZE | 18:00Bilety w cenie 12/15 zł dostępne są w kasie CSK (Sklepik Kulturalny CSK) oraz na bilety.spotkaniakultur.com.Przypominamy, że w całym budynku Centrum Spotkania Kultur dbamy o Wasze bezpieczeństwo i przestrzegamy niezbędnych obostrzeń.