Online | Pawilon

Sprawdź wydarzenia

Online | Pawilon, Internet

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Internet,

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Impreza

  Sobota, 4 kwietnia 2020, 21:00

  Online | Pawilon, Internet, TBA

  ElviraDJ, producent, właściciel k-wax - konceptualnego sklepu z płytami winylowymi połączonego z kawiarnią. Po kilku latach doskonalenia techniki DJingu i kolekcjonowania płyt znalazł muzyczny styl związany z minimalistycznymi odmianami techno i house. W wolnym czasie skupia się na pracy w studiu, gdzie w oparciu o analogowe syntezatory, automaty perkusyjne i software tworzy własną muzykę, przygotowywaną później w formie energetycznych live’ów. Od niedawna działa także w ramach szeroko pojętego sound artu, realizując projekty wykorzystujące nowe technologie, takie jak kinect, czy wielokanałową projekcję dźwięku. Elvira występuje również jako ICON, gdzie ukazuje swoją bardziej performatywną stronę, eksplorując wiele gatunków muzycznych: modularny most pomiędzy techno i pop.Wydarzenie finansowane ze środków budżetowych miasta Poznania. Odbywa się w ramach rezydencji LASu w Pawilonie.

 • Koncert

  Sobota, 18 kwietnia 2020, 21:00

  Online | Pawilon, Internet, TBA

  Agata KnećZwiązana ze sztuką, dźwiękiem w jego szerokim ujęciu oraz kulturą. Od ambientu po noise i ciężki techno. Aktywna na polu kultury. Reinterpretuje rzeczywistość i poszukuje nowych form. Pod pseudonimem Agathe HP gra gabbery i muzykę szybką. Producentka muzyczna, twórczyni muzyki do słuchowisk. Autorka projektu h t t p s ://aaa, w którym ambient oraz noise przeplata z field recordingiem, budując dźwiękową narrację. Prowadzi autorską audycje w Radio Kapitał. Kuratorka cyklu FORMA. Występowała m. In. Podczas poznańskiego Art Weeku, Sanatorium Dźwięku oraz DYM festiwalu.soundcloud.com/agataknecmixcloud.com/httpsagatka/Wydarzenie finansowane ze środków budżetowych miasta Poznania. Odbywa się w ramach rezydencji LASu w Pawilonie.

 • Film

  Wtorek, 21 kwietnia 2020, 19:00

  Online | Pawilon, Internet, TBA

  Krótkie spięcia to cykl prezentujący najświeższe odkrycia kina alternatywnego – obrazy obecne na najważniejszy festiwalach filmowych (m.in. Berlinale Sundance FF, IFF Rotterdam) i niedostępne poza festiwalowym obiegiem. To selekcja obrazów prowokujących do dyskusji, poruszających radykalną i aktualną problematykę. Filmy, które dają do myślenia.Pokazom towarzyszą dyskusje z ekspertami z pola nauki i działań artystycznych.Kurator: dr Andrzej Marzec21/04, g. 19.00„Koko-di koko-da”, reż. Johannes Nyholmpokaz filmu i rozmowa z zaproszonym ekspertempokaz filmu oraz rozmowa na platformie https://www.twitch.tv/pawilon_poznandostęp do filmu nie wymaga logowania się do serwisu; posiadanie konta użytkownika na twitch.tv jest natomiast niezbędne do zadawania pytań podczas rozmowy z ekspertem (po filmie)Jeden z najgłośniejszych tytułów Sundance i Rotterdamu. Historia rodziny i urodzinowego przyjęcia, która nieoczekiwanie zmienia się w na poły baśń, na poły horror. Realizm powoli ustępuje pod naporem surrealistycznych zdarzeń, w fabułę wdziera się animacja, ożywają namalowane na pozytywce postaci. Monotonny, zapętlony dźwięk tej najbardziej melancholijnej z dziecięcych zabawek powraca u Nyholma w ścieżce dźwiękowej. Raz po raz odtwarza się też koszmar, z którego nie mogą się wydostać główni bohaterowie, sterroryzowani na leśnym campingu przez trzy groteskowe figury i wściekłego rottweilera. Biały kot jako zwiastun złej nowiny, czarny las, samotny domek czarownicy i melodyjka z pozytywki tworzą atmosferę jak ze złego snu, z którego nie sposób się wybudzić. Tym snem w przypadku Elin i Tobiasa jest poniesiona kilka lat wcześniej ogromna strata i choć wydają się gotowi, by rozpocząć normalne życie, wciąż zmagają się z gniewem, poczuciem winy, żalem i bólem. Każdy z wariantów sytuacji powtarzającej się na campingu rozwija opowieść o wzajemnych pretensjach i urazach, o rozpaczy i miłości, które w węzeł sprzecznych emocji splata żałoba. (opis festiwalowy)Partnerem wydarzenia są Nowe Horyzonty.

 • Koncert

  Sobota, 2 maja 2020, 21:00

  Online | Pawilon, Internet, TBA

  Piernikowski - Robert, białas, współzałożyciel Primeshitu. Producent, wokalista, mistrz ceremonii. Kombinator. Współtwórca takich załóg jak Napszykłat i Syny, autor solowych krążków „Się żegnaj” i „No Fun”, soniczny kolaborant tak różnych postaci jak Adam Gołębiewski, BNNT, Łukasz Rychlicki, Jan Klata czy duet Coals. Raper z wyboru, eksperymentator z powołania, prymitywista z przekonania. Raper, który się nie boi, eksperymentator, którego twórcze ścieżki zawiodły z ciasnych przestrzeni wprost na sceny wielkich festiwali muzycznych, prymityw(ista), który swoją naiwność przekuł w siłę. Głos miasta, kamienic, bloków i ludzi je zamieszkujących, ludzi starych, z problemami i dzieciaków na froncie. Jeden z tysięcy, a jednak pośród tych tysięcy zupełnie unikalny.Wydarzenie jest dofinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania i odbywa się w ramach cyklu koncertowego LASu w Pawilonie.