Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

  • Film
  • Online
  • Dla dzieci

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

26.09-4.10

15 zł
Kup bilet
informacja organizatora
  1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dn. 26.09-4.10.2020. Podobnie jak w poprzednich edycjach zaprosimy naszych widzów na seanse w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i kilkunastu innych miastach.

Doświadczenia ostatnich miesięcy pozwalają nam jeszcze bardziej docenić wartość spotkań i wspólnego dzielenia festiwalowych wrażeń. Podczas tej edycji w szczególny sposób będziemy dbać o zachowanie środków ostrożności i bezpieczeństwa związanych z wizytą w kinie i seansami filmowymi. Mając na uwadze komfort naszych widzów, a także misję upowszechniania jakościowych filmów dla młodych widzów w nadchodzącej edycji zdecydowaliśmy się na udostępnienie części filmów również w wersji online. Filmy 7. MFF Kino Dzieci będą zatem nie tylko jeszcze bardziej dostępne, ale i (na co głęboko liczymy) dadzą początek nowej formule festiwalu.

W programie 7. edycji znajdzie się ponad 150 tytułów – filmów pełnometrażowych i zestawów filmów krótkich, animacji, filmów aktorskich oraz dokumentów wybranych dla widzów w wieku 4-12 lat.

Filmy w Konkursie głównym jak zawsze poddane będą ocenie przez składy jurorskie (jury konkursu głównego, ECFA, jury SKSiL) oraz ogólnopolską publiczność i nagradzane Kwiatem Paproci. W Konkursie filmowych odkryć zobaczymy filmy o wyjątkowej różnorodności gatunkowej i stylistycznej.

Nowością w programie będą dwie sekcje: Europejskie kino dokumentalne oraz Kino Dzieci o wychowaniu. Pierwsza z nich to wybór dokumentów poruszających bieżące zagadnienia i przybliżające życie młodych ludzi i otaczający ich świat. Druga zaś to filmy dla widzów dorosłych wyselekcjonowane z myślą o ich walorach budujących kompetencje wychowawcze i rodzicielskie. Pokazy w tej sekcji zainauguruje wykład Bogdana de Barbaro zatytułowany „Rozmowy między bliskimi – jak prowadzić dialog w rodzinie”.

Co roku Kino Dzieci przybliża kinematografię wybranego rejonu. Po ubiegłorocznej podróży na Półwysep Apeniński, w tym roku, dzięki sekcji Nad Bałtykiem, obierzemy kurs na najlepszą kinematografię dziecięcą z Litwy, Łotwy i Estonii.

W programie 7. MFF Kino Dzieci nie zabraknie także ulubionych przez widzów sekcji: Kina Dzieci z nosem w książkach z bohaterami klasyki i najnowszej literatury przeniesionymi na ekran, Krótkich historii z zestawami animowanymi i aktorskimi krótkimi metrażami z barwnymi przygodami i wieloma bohaterami, Panoramy czyli spotkań z bohaterami ubiegłej edycji oraz filmami dla młodych widzów, które pojawiły się w miesiącach poprzedzających festiwal. Po sześciu dotychczasowych edycjach mamy też dla widzów komplet wspaniałych tytułów w sekcji Klasyka Kina Dzieci, będącą selekcją ulubionych przez widzów filmów z wszystkich edycji festiwalu.

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie w formie online wydarzenie branżowe Kids Kino Industry (dawniej Warsaw Kids Film Forum), czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni, które odbędzie się w dniach 29 września – 2 października.

Organizatorem 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Kino Dzieci Industry jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto st. Warszawa, Kreatywna Europa.

Patroni medialni: Co Jest Grane 24, Gazeta Wyborcza, Książki. Magazyn do czytania, Wysokie Obcasy, TOK FM, Wirtualna Polska, Nasze Miasto, Kino, Filmweb, Going, Lubimy Czytać, Czas Dzieci, Ładne Bebe, Sens, Zwierciadło

podobne wydarzenia
  • Film
    W plenerze
    Film dokumentalny
    Zmiana miejsca

    Wtorek, 5 lipca 2022, 18:30

    Sinfonia Varsovia, Warszawa, od 25 zł

    Astor Piazzolla: Lata rekinaProjekcja dokumentu 2018, 95′Reżyseria – Daniel RosenfeldPortret twórcy tango nuevo, który tango z miejskich potańcówek w Buenos Aires podniósł do rangi muzyki granej w filharmoniach na całym świecie.Większość materiałów, która weszła do filmu nie była dotąd pokazywana publicznie. Reżyser czerpał z archiwów prywatnych, m.in. sięgnął po taśmy z rozmowami Piazzolli z jego córką, ujawniającymi ich skomplikowane relacje.Film zdobył nagrody na wielu festiwalach w Ameryce Południowej i nominację do międzynarodowej nagrody muzyki klasycznej ICMA 2022.

  • Film
    Muzyka klasyczna
    Zagraniczne
    W plenerze
    Zmiana miejsca

    Środa, 6 lipca 2022, 18:30

    Sinfonia Varsovia, Warszawa, od 25 zł

    Anne-Sophie Mutter gra Johna WilliamsaProjekcja koncertu 65’Nagranie z Monachium 2019Wykonawcy: Anne-Sophie Mutter – skrzypce, Royal Philharmonic Orchestra London, David Newman – dyrygent W programie muzyka z filmów: Gwiezdne wojny, Lista Schindlera, Harry Potter, Dracula, E.T., Czarownice z Eastwick, The Adventures of Tintin, Indiana JonesWybitna, niemiecka skrzypaczka w scenerii monachijskiego Königsplatz gra muzykę oscarowego kompozytora – swego bliskiego, wieloletniego przyjaciela. Prawie wszystkie utwory, które wykonuje w tym koncercie, zostały specjalnie dla niej zaaranżowane i w takim kształcie zabrzmiały po raz pierwszy.

  • Film
    W plenerze
    Film dokumentalny
    Zmiana miejsca

    Wtorek, 12 lipca 2022, 18:30

    Sinfonia Varsovia, Warszawa, od 25 zł

    Udział biorą: Luciano Pavarotti, Plácido Domingo, José Carreras, Zubin Mehta, Nicoletta Mantovani, Mario Dradi, Paul Potts I inni.Reżyseria – Jean-Alexander Ntivyihabwa6 tysięcy widzów na widowni i 800 milionów przed telewizorami. Niezapomniany koncert Trzech Tenorów z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej we Włoszech w 1990 r. wszedł do historii. Zrealizowany w 30. rocznicę tego wydarzenia dokument, ukazuje od kulis koncert w Termach Karakalli oraz jego sequel w Los Angeles. Niepokazywane dotąd materiały nawiązują do zmagań Carrerasa z białaczką, a także rzucają snop światła na rywalizację i przyjaźń śpiewaków, „poker kontraktowy” oraz życie gwiazd opery.