Buddyzm dla niebuddystów

  • Spotkanie

Buddyzm dla niebuddystów

Niedziela, 22 listopada 2020

19:00

TBA
Kup biletundefinedGoing.

#1: KIM JESTEM? DOKĄD ZMIERZAM?
W niedzielę 8 listopada wracamy do spotkań grupy dyskusyjnej KDC. To propozycja dla osób zainteresowanych medytacją czy też zastanawiających się, jak uzyskać większy wpływ na swoje życie. Spotkania online w luźnej atmosferze w każdą niedzielę o godz. 19.
Najczęściej zastanawiamy się nad życiem, gdy układa się ono nie po naszej myśli. Gdy jesteśmy szczęśliwi, nie pytamy o cel szczęścia. Po cichu liczymy, że będzie ono trwało dłużej, a później jesteśmy rozczarowani, gdy się kończy. Ten cykl nadziei i rozczarowań powtarza się ciągle. Buddyzm podpowiada, jak się z niego wyrwać. Metoda buddyjska opiera się na uważności, obserwacji rzeczywistości i realistycznym spojrzeniu na naturę człowieka. Tym z grubsza będziemy się zajmować.
Tematem pierwszego spotkania będą pytania: “Kim jestem i dokąd zmierzam?” Jak te kwestie wyglądają z perspektywy buddyjskiej, opowie Tomasz Szczygielski, buddysta od 30 lat. Jest uczniem Khenpo Tsultrima Gyamntso Rinpochego a także studentem szkoły zaawansowanych studiów buddyjskich Nitharta Institute. W trakcie spotkania przedstawi propozycję kontemplacji oraz medytacji dotyczącej poruszanego zagadnienia. Uczestnicy otrzymają również tekst do studiowania, który pozwoli im pogłębić wiedzę.
Aby otrzymywać wiadomości o spotkaniach i link do Zoom, zarejestruj się tutaj: https://forms.gle/GdFeZCvCw3L8FeJd8
Więcej informacji: https://karmadechencholing.eu/ See Less

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.