Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Elektroklub VII: Ricardo Villalobos [ZMIANA DATY]

  • Impreza
  • Techno
  • House
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

Elektroklub VII: Ricardo Villalobos [ZMIANA DATY]

Sobota, 12 czerwca 2021

20:00

od 70 zł
Kup bilet

Ricardo Villalobos wystąpi 12 czerwca 2021 roku na terenie Katowic, konkretniej w Walcowni.

Będzie gwiazdą imprezy o wdzięcznej nazwie Elektroklub VII. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00.

Chilijski DJ to jeden z najbardziej rozpoznawanych artystów w kręgu minimalistycznych brzmień. Charakteryzuje się nowatorskim podejściem do tworzenia muzyki, niezwykłą charyzmą oraz doświadczeniem. Potrafi pociągnąć za sobą mnóstwo osób i zapewnić im niesamowitą rozrywkę oraz zadbać o dobrą energię w trakcie trwających koncertów.

To bardzo ważna osoba na scenie minimal techno. Na swojej liście ma wiele cenionych albumów, m.in. "The Contempt", "Alcachofa" oraz "Empirical House". Tworzy od wielu lat i cały czas się rozwija, przyciągając na światowe sceny coraz to nowszych odbiorców. Na uwagę zasługują również jego EP-ki i single, wśród których zainteresowani znajdą m.in. "N-Dra", "Salvador", "Chromosoul" czy też "Enfants". Specjalizuje się także w tworzeniu rozmaitych remiksów, co wychodzi mu nad wyraz dobrze.

występują

informacja organizatora

RICARDO VILLALOBOS GWIAZDĄ ELEKTROKLUB VII!

•	ELEKTROKLUB VII:
•	Ricardo Villalobos
•	Tripmastaz
•	Fumiya Tanaka
•	Ivona Karpierz
•	Janurz
•	12.06.2021
•	Start 21:00
•	Bilety w cenie 70 / 80 / 90zł  w sprzedaży!

Muzyczna wydarzenie wiosny! Król minimalu i prawdziwy mistrz hipnotycznych, pokręconych setów nareszcie w Katowicach. Jedna z najbardziej intrygujących osobowości na scenie klubowej już 16 kwietnia zaczaruje na siódmej edycji Elektroklub! Obok Ricardo Villalobosa zagrają dwaj inni artyści reprezentujący minimalistyczne brzmienie - Tripmastaz i Fumiya Tanaka, a także dwoje bardzo utalentowanych polskich didżejów – Ivona Karpierz oraz Janurz. Miejsce wydarzenia to Walcownia Cynku. Potężny pomnik przemysłu hutniczego będzie idealnym miejscem do wielogodzinnego obcowania z najwyższej jakości elektroniką. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie już do nabycia!

Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną do sprzedaży trafi ograniczona liczba biletów. Organizatorzy imprezy przewidują, że w drugiej połowie kwietnia obostrzenia dotyczące organizacji imprez muzycznych mogą ograniczać ilość publiczności do 50%. Bilety są dostępne w trzech pulach cenowych. Po wyczerpaniu wejściówek z pierwszej i drugiej puli cena biletów wzrośnie. Warto zdecydować o zakupie jak najwcześniej. Kto pierwszy, ten lepszy!

Nasz kwietniowy headliner to jeden z tytanów światowej sceny klubowej. Jego długie, hipnotyczne sety obrosły niemal mityczną legendą. Wyjątkowy kunszt i wyczucie w selekcji utworów sprawiły, że stał się didżejem otoczonym iście religijnym kultem. Sam artysta mimo upływu lat wciąż pozostaje wierny wypracowanemu przez lata „brzmieniu Villalobosa”, które próbują podrobić tysiące młodych didżejów i producentów.

Ricardo Villalobos urodził się w 1970 roku w Santiago de Chile w muzykalnej rodzinie. Już trzy lata później z powodów politycznych jego rodzina musiała wyemigrować do Niemiec. Tam nastoletni Villalobos odkrył muzykę elektroniczną, a w międzyczasie nauczył się grać na bongosach i kongach, które do dziś gęsto słychać w jego muzyce. Jako DJ i producent debiutował w latach 90., ale kariera nabrała rozpędu na początku XXI wieku. Kamieniem milowym był album „Alcachofa” (2003) z ponadczasowymi hitami „Easy Lee” i „Dexter”. Od tamtej pory ukazała się cała seria doskonałych produkcji, wydawanych nakładem takich wytwórni, jak Perlon, Playhouse i Cadenza. Ricardo Villalobos stał się jednym z pionierów minimalistycznego brzmienia na styku house i techno. Te oszczędne, ale bogate w detale i rozbudowane struktury minimalu i microhouse inspirują do dziś. Nowatorskie podejście do muzyki przyniosło mu rezydentury w najlepszych klubach i festiwalach świata. Niezależnie, czy chodzi o wschody słońca na Ibizie, czy wielogodzinne balangi w Berlinie i Londynie, Villalobos zawsze staje na wysokości zadania. W 2006 roku zagrał dla 300 tysięcznego tłumu na berlińskiej Love Parade. Przyjaźni się z takimi tuzami, jak Richie Hawtin, Sven Vath i Luciano.

Do jego przyjaciół zaliczają się również Tripmastaz i Fumiya Tanaka. Ten pierwszy przebył długą drogę z przemysłowego Czelabińska na Syberii na szczyty światowej sceny klubowej. Jego zamiłowanie do niebanalnych brzmień przyniosło mu zainteresowanie ze strony Richiego Hawtina i kontrakt z wytwórnią Minus. Z kolei hiphopowe inklinacje Tripmastaz i szalony groove jego utworów zachwyciły DJ Sneaka, który nagrywa z nim pod szyldem RareTwo Inc. Rosyjski artysta wymyka się szufladkowaniu, ale jego największa miłością pozostaje muzyka house. Obok niego wystąpi również Fumiya Tanaka. Ten japoński DJ i producent jest aktywny na scenie od prawie trzech dekad. Minimal house w jego wydaniu to oszczędny, taneczny groove, czarujący mikroskopijnymi detalami. Fumiya Tanaka często współpracuje z innymi artystami, a na liście jego współpracowników znajduje się m.in. Ricardo Villalobos, który będzie główną gwiazdą Elektroklub VII.

Minimalistyczne brzmienie reprezentuje również Ivona Karpierz. Polsko-amerykańska didżejka jest jedną z ważniejszych postaci sceny San Francisco, gdzie regularnie grywa. Jej zainteresowania muzyczne krążą wokół mrocznej, abstrakcyjnej stylistyki rumuńskiego minimalu. Program imprezy zamyka Janurz, śląski didżej znany z doskonałych, eklektycznych setów i specyficznego poczucia humoru.

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez organizowanych przez More Music Agency w nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, jednego z najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów świeżych brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Siódma edycja imprezy odbywa się w postindustrialnej przestrzeni Walcowni Cynku w Szopienicach. To jeden z pomników potężnego przemysłu hutniczego i jeszcze do niedawna zapomniana przestrzeń. Teraz będzie tam rozbrzmiewać potęga muzyki!

ELEKTROKLUB VII 16.04.2021

- RICARDO VILLALOBOS
- TRIPMASTAZ
- FUMIYA TANAKA
- IVONA KARPIERZ
- JANURZ

WALCOWNIA CYNKU 21:00-06:00 Bilety w cenie 70 / 80 / 90 zł

BIOGRAMY ARTYSTÓW:

Ricardo Villalobos Urodził się w 1970 roku w Santiago de Chile w muzykalnej rodzinie. Już trzy lata później z powodów politycznych jego rodzina musiała wyemigrować do Niemiec. Tam nastoletni Ricardo Villalobos najpierw nauczył się grać na bongosach i kongach, a potem odkrył muzykę elektroniczną. Jako DJ i producent debiutował w pierwszej połowie lat 90., ale jego kariera nabrała rozpędu na początku XXI wieku. Villalobos stał się jednym z pionierów minimalistycznego brzmienia na styku house i techno. Oszczędne, ale bogate w detale i rozbudowane struktury inspirują do dziś. Seria doskonałych produkcji, wydawanych m.in. nakładem Perlon, Playhouse i Cadenzy przyniosła mu rezydentury w najlepszych klubach Berlina, Frankfurtu i Ibizy, a także przyjaźnie z takimi tuzami, jak Richie Hawtin, Sven Vath i Luciano. Mityczną legendą obrosły jego wielogodzinne, hipnotyczne sety, dzięki którym otrzymał pseudonim „szaman”. Wyjątkowe wyczucie w selekcji utworów i unikalny klimat jego setów sprawiły, że stał się didżejem otoczonym iście religijnym kultem. Do dziś etykietyka ”played by Villalobos” sygnalizuje przyszły klasyk muzyki klubowej. Wpływowy portal Resident Advisor dwukrotnie ogłosił go didżejem roku (w 2008 i 2010 roku). Mimo upływu lat wciąż pozostaje wierny wypracowanemu przez lata „brzmieniu Villalobosa”, które próbują podrobić tysiące młodych didżejów i producentów. Ricardo Villalobos to jeden z prawdziwych tytanów światowej sceny.

https://open.spotify.com/artist/0s2YIpNnjdf0FY4tNrF8Y4

Fumiya Tanaka Japoński DJ i producent, aktywny na scenie od prawie trzech dekad. Na początku lat 90. zafascynowało go mocne techno, które publikował m.in. nakładem założonej przez siebie wytwórni Torema. Niespożyta energia i techniczna precyzja przyniosła mu spory sukces i kooperację z wielkimi wytwórniami. Niedługo później odnalazł brzmienie, które towarzyszy mu do dziś. Minimal house w jego wydaniu to oszczędny, taneczny groove, czarujący mikroskopijnymi detalami. Fumiya Tanaka często współpracuje z innymi artystami. Na liście jego współpracowników znajdują się m.in. Ricardo Villalobos, Thomas Melchior. Oprócz prowadzenia własnych wytwórni Sundance i op.disc, wydawał m.in. nakładem kultowych labeli Tresor i Perlon.

https://www.fumiyatanaka.com/ https://www.facebook.com/fumiyatanakasundance https://open.spotify.com/artist/7uGnJv9Pra9ZHjQQTQW60v

Tripmastaz Z przemysłowego Czelabińska na Syberii na szczyty światowej sceny klubowej. Od didżejskiego debiutu w 1999 roku Andrey Guyvoronsky przeszedł bardzo długą drogę. Rosyjski artysta wymyka się szufladkowaniu. Jego zamiłowanie do niebanalnych brzmień i zaskakujących pomysłów przyniosło mu zainteresowanie ze strony Richiego Hawtina i kontrakt z wytwórnią Minus. Z kolei hiphopowe inklinacje i szalony i surowy groove jego utworów zachwyciły DJ Sneaka. Słynny „House Gangster” nagrywa z nim pod szyldem RareTwo Inc. Tripmastaz publikował muzykę w takich wytwórniach, jak Cadenza, Desolat, Cocoon, Be As One oraz własnych labeli Planet 74 i Tripmastaz.

https://www.facebook.com/Tripmastaz/ https://soundcloud.com/tripmastaz https://www.instagram.com/tripmastaz/ https://tripmastaz.bandcamp.com/ https://open.spotify.com/artist/4FEQAPzmKIUC4hbsbsv9zQ

Ivona Karpierz Urodzona i wychowana w Polsce w okresie wyłaniania się kultury rave. Jej kariera rozpoczęła się na dobre, gdy zdecydowała się przenieść do San Francisco, miasta artystów i niezliczonych możliwości. Zaczynała od miksowania we własnej piwnicy, ale szybko zaczęła występować w undergroundowych klubach. Rozwinęła wówczas mroczną, abstrakcyjną stylistykę bliską brzmieniu rumuńskiego minimalu. W 2016 roku Ivona rozpoczęła comiesięczny cykl imprez o nazwie Eastblock w klubie Monarch w San Francisco. Niedługo później dołączyła do kobiecego kolektywu Supervixen, który reprezentuje do dziś.

https://www.facebook.com/djivanasmith/ https://soundcloud.com/ivanakarpierz

Janurz W jego setach można usłyszeć pełny przekrój muzyki tanecznej, od klasyków italo disco i new wave, po świeże techno, electro i house. Jego bogata selekcja i specyficzne poczucie humoru doceniane są daleko poza granicami Śląska. We Frankfurcie nad Menem współtworzył kolektyw Schnitzel Vienna Style, a także był rezydentem i współpracownikiem kasetowej wytwórni MMODEMM. Regularnie grywa na imprezach śląskiego kolektywu SZOK i Floppy Disk Records.

https://www.facebook.com/poppers666/ https://soundcloud.com/janurz

miejsce

Walcownia

Katowice, 11 Listopada 50

Walcownia Cynku to największe i jedyne takie miejsce na Śląsku i jedno z nielicznych w Polsce, posiadające prawdziwy postindustrialny klimat, które łączy w sobie muzeum z idealną przestrzenią na wszelkie wydarzenia.

inne wydarzenia w tym miejscu
  • The Bug | Wydarzenie otwierające TNMK 2022

    Czwartek, 21 lipca 2022

    Katowice

    Nowi artyści i harmonogram otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022!Do programu festiwalu dołączają: **- TONFA** **- Krenz** **- Phatrax** Karnety trzydniowe i dwudniowe oraz bilety jednodniowe w sprzedaży! Już w czwartek 21 lipca 2022 roku zabytkową Walcownię Cynku w Szopienicach wypełni potężny bas, radykalne brzmienia i awangardowe konstrukcje dźwiękowe. Obok The Bug wystąpi mocna reprezentacja polskiego undergroundu. Kończą się karnety trzydniowe, które pozwalają na wejście na koncert otwarcia oraz oba biletowane dni festiwalu. Warto pospieszyć się z decyzją o zakupie, by mieć pewność udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Miejsce koncertu otwarcia będzie równie wyjątkowe. Zabytkowa Walcownia Cynku w Szopienicach powstała w latach 1903-04. To potężny pomnik przemysłu hutniczego. Hala wielka niczym średniowieczna katedra będzie idealnym miejscem do obcowania z radykalnie elektronicznym brzmieniem brytyjskich ulic. Otwarcie 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie świętem twórczego chaosu spod znaku industrialu, noise i muzyki basowej. Główna gwiazdą wieczoru będzie The Bug, autor „Fire” - dla wielu najważniejszego albumu 2021 roku. Na scenie towarzyszyć będzie mu grime’owy MC Flowdan. **Harmonogram imprezy otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022:** 20.00-21.30 **Phatrax** 21:30-23:00 **TONFA** 23.30-00.30 **The Bug feat. Flowdan** 00.30-02.00 **Krenz** Obok gości z Londynu zaprezentują się najciekawsi polscy twórcy. Warszawski zespół TONFA tworzy muzykę określaną czasem mianem industrial hip-hop. Na koncertach duet uzupełniają skrecze i nieskrępowana „żywa” perkusja. Żywiołowe występy zachęcają do pogowania pod sceną, a poetyckie teksty do przemyśleń. W połączeniu z analogowymi wizualizacjami TONFA oferuje publiczności przeżycie doświadczenia totalnego. Nie inaczej będzie podczas TNMK2022. Oprócz TONFY, 21 lipca usłyszymy także dwóch młodych, ale już doświadczonych didżejów. Krenz i Phatrax reprezentują młodą warszawską scenę elektroniczną, dla której nie istnieją granice międzygatunkowe. Obu artystów inspiruje zarówno hiphop, jak i techno, a przede wszystkim muzyka brytyjskich ulic. To nadal nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie. W sprzedaży pozostają karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Warto podjąć decyzję o zakupie już teraz, bo dostępne karnety trzydniowe są już na wyczerpaniu. Więcej informacji na temat Tauron Nowa Muzyka Katowice na stronie internetowej festiwalu. **WIĘCEJ INFORMACJI O ARTYSTACH:** **Kevin Martin, znany lepiej jako The Bug**, lubuje się w gargantuicznym basie, koronkowo przyozdobionym mieszanką industrialnego hałasu i ulicznego brudu grime. Dzięki takim albumom, jak "Pressure" z 2003 roku, "London Zoo" z 2008 roku (debiut dla Ninja Tune) oraz „Angels & Devils” z 2014 roku, stał się doskonale rozpoznawalnym muzycznym bytem. Od samego początku kariery The Bug był zjawiskiem wyjątkowo niepokornym, przecierającym szlaki, po których inni artyści boją się stąpać. Twórczy chaos napędzał Kevina Martina przez dwie dekady działalności takich projektów, jak GOD, Techno-Animal, Zonal, czy King Midas Sound. Z chaosu narodził się również album „Fire”, wydany w 2021 roku nakładem Ninja Tune. 14 porywających nagrań wypełnia atmosfera sprzeciwu, gniewu i bombastycznie futurystyczne brzmienie. „Fire” nie pozostawia słuchacza obojętnym. W opinii wielu to niekwestionowany album roku. *"Zacząłem pracę nad albumem jeszcze przed pandemią. Byłem już wystarczająco wzburzony tym, co działo się na świecie(...). Przypomniało mi się bycie nastolatkiem w czasach zimnej wojny, ale to było jeszcze straszniejsze, bo nie wiedziałeś kto jest wrogiem, a cała dezinformacja podsycała paranoję. (...) Album wyłania się z kilku podstawowych pytań - świat jest w pieprzonym bałaganie i co z tym zrobić? Podążać z prądem? (...) Rzucić wyzwanie samemu sobie? Ja mogę tylko iść do przodu”* – mówi o najnowszym albumie The Bug. Na koncercie otwarcia Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 nie zabraknie zaciekłych brzmień z „Fire”, jak i starszych nagrań. **Podczas występu artystę wesprze MC Flowdan**, znany z wersji hitu „Skeng”, powstałej w kooperacji z The Bug i Killa P. Raper należy do założonej przez Wileya londyńskiej ekipy Roll Deep, której członkiem w przeszłości był również Dizzee Rascal. Z pewnością doda unikalnego ferworu do połamanych, basowych konstrukcji Martina. **The Bug** [https://ninjatune.net/artist/the-bug](http://ninjatune.net/artist/the-bug)[https://www.facebook.com/thebugofficialpage](http://www.facebook.com/thebugofficialpage) [https://twitter.com/thebugzoo](http://twitter.com/thebugzoo ) [https://www.youtube.com/playlist?list=PLYVGrDapR5Ie6xDx0iBVaKRmaTkZYvy1R](http://www.youtube.com/playlist?list=PLYVGrDapR5Ie6xDx0iBVaKRmaTkZYvy1R ) [https://thebugmusic.bandcamp.com/](http://thebugmusic.bandcamp.com/) [https://open.spotify.com/artist/213i4NKah1DX9q0FNiKsuw](http://open.spotify.com/artist/213i4NKah1DX9q0FNiKsuw) **Flowdan** [https://www.facebook.com/BigFlowdan/](http://www.facebook.com/BigFlowdan/ ) [https://twitter.com/bigflowdan](http://twitter.com/bigflowdan) [https://flowdanuk.bandcamp.com/](http://flowdanuk.bandcamp.com/) [https://open.spotify.com/artist/07CimrZi5vs9iEao47TNQ4](http://open.spotify.com/artist/07CimrZi5vs9iEao47TNQ4) **TONFA** Na rubieżach dawnych subkultur, na gruzach przestarzałych gatunków, na rumowisku minionego, zachodniego świata TONFA idzie na żywioł. Przy wsparciu ogniowym baterii perkusyjnej, gęsto ciętego skreczu i analogowych wizualizacji, NORMAN i KIERAT robią pokaz - nie na pokaz, nie na rozkaz - odprawiają swoje szamańskie akty - jednocześnie miejskie i magiczne, wsobne i wciągające, poetyckie i generujące pogowanie. Ich kolejne wersy przedzierają się przez jazgot huczących bitów, światła kreślą powidoki na siatkówkach publiki, a gęsto nabijane tempo rozkręca młyn pod sceną. To punk, grime, noise, hardcore, free i jungle w jedną całość zespolone - śmieć-rap; hip-hop roku (bez)pańskiego 2022. Wszystko pamięta, ale za niczym nie tęskni. Patrzy przed się i czeka na każdego, kto udźwignie jego ciężar. [https://www.facebook.com/eurotonfa/](http://www.facebook.com/eurotonfa/) [https://www.instagram.com/eurotonfa/](http://www.instagram.com/eurotonfa/) [https://eurotonfa.bandcamp.com/](http://eurotonfa.bandcamp.com/) [https://open.spotify.com/artist/3PK5L91i2HgHCjxWLcoj89](http://open.spotify.com/artist/3PK5L91i2HgHCjxWLcoj89) **Krenz** Warszawski producent, który reprezentuje Muwment. Urodzony w 1997. W swojej twórczości łączy wpływy muzyki klubowej, głównie brytyjskiego rodowodu, jak dubstep czy jungle z gęstymi hiphopowymi instrumentalami. Ostatnio coraz częściej współpracuje z reprezentantami polskiej sceny rapowej, jak TONFA, 1988, DJ Zeten, scolop333ndra. [https://www.facebook.com/Krenz-100707681609031/](http://www.facebook.com/Krenz-100707681609031/) [https://www.instagram.com/antekkrenz/](http://www.instagram.com/antekkrenz/) [https://krenz.bandcamp.com/](http://krenz.bandcamp.com/) [https://soundcloud.com/antoni-krenz](http://soundcloud.com/antoni-krenz) [https://open.spotify.com/artist/5zqMDqoSnO2394u9GJ3eJJ](http://open.spotify.com/artist/5zqMDqoSnO2394u9GJ3eJJ) **Phatrax** Urodzony w 1997 DJ i producent z Warszawy. Współzałożyciel kolektywu FLAUTA, który skupia się na organizacji wydarzeń charytatywnych na rzecz uchodźców. Kilkuletni pracownik kultowego sklepu płytowego SideOne, członek Muwmentu. W przeszłości organizował takie imprezy jak Korektor, Rud Boi, Raban czy Saturacja. W maju 2021 roku wydał debiutancki album "I'm Jesus Christ" nakładem Astrophone Recordings. Płyta ukazała się w trzystu egzemplarzach, a każdy z nich miał unikalną, ręcznie robioną okładkę. W projekcie wzięło udział ponad 60 artystów. [https://www.facebook.com/phatrax/](http://www.facebook.com/phatrax/) [https://soundcloud.com/phatrax](http://soundcloud.com/phatrax) [https://www.instagram.com/phatrax/](http://www.instagram.com/phatrax/) [https://phatrax.bandcamp.com/](http://phatrax.bandcamp.com/) [https://open.spotify.com/artist/1EWSmJHrwXmAaXOxD4uHg7](http://open.spotify.com/artist/1EWSmJHrwXmAaXOxD4uHg7) **Więcej na:** [http://festiwalnowamuzyka.pl](http://festiwalnowamuzyka.pl)

podobne wydarzenia
  • Impreza
    Techno
    Elektronika
    Festiwale muzyczne
    Pod dachem

    Czwartek, 10 listopada 2022, 18:00

    Spodek, Katowice, od 249 zł

    MAYDAY Poland to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez muzyki elektronicznej w Polsce. Dzięki swojemu dziedzictwu, od ponad 20 lat znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych imprez a rzeszę fanów można liczyć w dziesiątkach tysięcy! Żadna inna impreza nie utworzyła takiego zasięgu i nie zachwycała tak bardzo całych pokoleń bo MAYDAY to nie tylko impreza - to styl życia.Przed nami 22 edycja kultowej imprezy MAYDAY Poland w katowickim Spodku! Na trzech scenach ponownie zagości prawdziwe, soczyste i ponadczasowe Techno a instalacje świetlne, laserowe i ledowe wyzwolą prawdziwą eksplozję w waszych umysłach!

  • Impreza
    Techno
    House
    Polskie
    Zagraniczne
    W plenerze

    Jutro, 20:00

    JAZBAR Muchowiec, Katowice, od 20 zł

    ROMAN FLÜGEL & CHINO W JAZBAR MUCHOWIEC!● Roman Flügel (Running Back, Cocoon, Playhouse / Frankfurt, DE) ● sobota 02.07.2022, start 20:00 ● JAZBAR Muchowiec, Francuska 263, 40-506 Katowice ● Bilety w cenie 20 /30 zł w dniu imprezy Podczas grania pozwala wybrzmieć każdej płycie, a jego głębokie miks daje muzyce oddech. Swobodnie czaruje nagraniami z różnych klimatów, a jego sety wyróżnia świetne zrozumienie muzyki. Tworzy dla tancerzy cały dźwiękowy krajobraz, brzmieniową podróż po idealnie dopasowanych fragmentach. Jednocześnie każdy jego set brzmi inaczej. **Roman Flügel** słynie z częstego zaskakiwania publiki, a najbliższa okazja by się o tym przekonać już w sobotę 2 lipca w JAZBAR Muchowiec! Roman Flügel wywodzi się z szerokiej tradycji house i techno. Prasa pisze o nim, że jest nonkonformistą, a wpływowy DJ Gerd Janson porównuje go do kameleona. Jego podejście do muzyki jest trudne do zaszufladkowania. To fakt, który sprawia mu nieopisaną radość. "Uwielbiam niespodzianki" - mówi artysta. Jego sety zmieniają brzmienie wraz z publicznością, miejscem i czasem. Jedyne co jest w nich stałe to właśnie zmiana. Roman Flügel jest aktywny na scenie od początku lat 90. Grywa liveacty, produkuje, remiksuje oraz prowadzi własne wytwórnie, jak m.in. Ongaku, Klang Elektronik i prestiżowy Playhouse. Pod własnym nazwiskiem opublikował 5 solowych albumów, z których ostatni to zeszłoroczny „Eating DARKNESS” opublikowany nakładem wpływowej wytwórni Running Back. W lutym 2022 roku do sklepów trafiła najnowsza EP-ka artysty. Jej tytuł to „Mega” i tak właśnie będzie w sobotę 2 lipca w JAZBAR Muchowiec, gdy zagra Roman Flügel, reprezentant absolutnej czołówki europejskiej sceny elektronicznej. **Więcej o artyście:** [http://romanfluegel.de/](http://romanfluegel.de/) [https://www.facebook.com/romanfluegel](http://www.facebook.com/romanfluegel) [https://www.instagram.com/roman_fluegel/](http://www.instagram.com/roman_fluegel/) [https://twitter.com/romanfluegel](http://twitter.com/romanfluegel) [https://ra.co/dj/romanflugel](http://ra.co/dj/romanflugel) **CHINO** Producent i performer muzyczny, grafik. Miłośnik gór.Dorastając w otoczeniu szarości Katowic lat 90-tych szybko uległ magnetyzmowi graffiti oraz muzyki, która często mu wówczas towarzyszyła – klasycznego electro i industrialu. Te wczesne zainteresowania poprowadziły go w kierunku studiów na katowickiej ASP, gdzie obecnie pracuje, oraz ku eksperymentom z dźwiękiem – począwszy od wczesnych doświadczeń z mikro-samplingiem, poprzez odkrycie dla siebie syntezy analogowej, aż do głębokiego zanurzenia w praxis występów na żywo, obejmujących zarówno gwałtowne wybuchy technologicznej energii, jak i całonocne, wielowątkowe improwizacje. Pozostaje performerem również w studiu, nadając swoim nagraniom spontaniczny charakter występów na żywo. Stale podejmuje próby przekroczenia czystej narzędziowości swojego muzycznego machinarium tak, aby przemawiało jego własnym głosem – szorstkim i surowym, ale bezpośrednim i szczerym. Współtworzy wreszcie Radar – dawniej klub, obecnie kolektyw oraz cykl imprez – gdzie oprócz regularnych występów odpowiada za wizualny charakter projektu, zgodnie ze swoją filozofią pracy na styku muzyki i sztuki. Poza występami w całej Polsce odwiedził również Kazachstan, Tadżykistan, Ukrainę, Rosję, Gruzję, Izrael, Albanię oraz Niemcy. Jego dyskografia obejmuje wydawnictwa dla Recognition, Syntetyku, Uncanny Valley, S1 Warsaw, Holger, Altered States Tapes i Shtum.