Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Mela Koteluk & Kwadrofonik "Astronomia poety. Baczyński” | Rybnik [NOWA DATA - TBA]

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Pop
  • Polskie
  • Pod dachem
  • Singer/songwriter
  • Trasa

Mela Koteluk & Kwadrofonik "Astronomia poety. Baczyński” | Rybnik [NOWA DATA - TBA]

TBA

od 120 zł
Kup bilet

Mela Koteluk wyrusza w trasę koncertową wraz z zespołem Kwadrofonik. Jedna z najważniejszych artystek młodego pokolenia odwiedzi największe polskie miasta takie jak Kraków, Łódź, Wrocław czy Gdańsk. Chcesz zacząć sezon jesienno-zimowy w towarzystwie wspaniałych dźwięków? Nie ma lepszego startu niż ta trasa.

Artystka z powodzeniem radzi sobie na polskiej scenie. Jej debiutancka płyta Spadochron sporo namieszała na rodzimym rynku. Album znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów OLiS. Koteluk ma też na swoim koncie utwór Pieśń o szczęściu nagrany wspólnie z Czesławem Mozilem. W lipcu 2020 z okazji 76. rocznicy Powstania Warszawskiego Koletuk z zespołem Kwadrofonik nagrała płytę Astronomia poety. Baczyński skomponowaną do wierszy legendarnego polskiego poety, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Złap bilety na trasę Meli Koteluk z zespołem Kwadrofonik i przeżyj niezapomniane wrażenia.

występują

informacja organizatora

Zwycięzca Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Poetycka

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne – Mela Koteluk, Kwadrofonik - koncerty promujące ich album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji. 

Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane – mówią artyści. 

Koncerty:

1.09 Szczecin - Filharmonia im. M. Karłowicza 08.09 Rybnik - Teatr Ziemi Rybnickiej 09.09 Kraków - ICE Kraków 26.09 Łódź - Wytwórnia 27.09 Rzeszów - G2A Arena - Centrum Wystawienniczo Kongresowe 28.09 Lublin - Centrum Spotkania Kultur 02.10 Warszawa - Palladium 05.10 Wrocław - Narodowe Forum Muzyki 11.10 Bydgoszcz - Filharmonia Pomorska 29.10 Gdańsk - Stary Maneż

Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach „Debiut roku”, „Artystka roku”, „Album roku – pop alternatywny” oraz wielu prestiżowych nagród. Popularność zyskała m.in. za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, który ukazał się  w 2012 r. Drugi album „Migracje”, wydany w 2014 r., ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnej platynowej płyty i powtarzając sukces jej debiutanckiego krążka. Jesienią 2018 r. ukazała się trzecia płyta artystki – „Migawka”, która została wyróżniona Fryderykiem 2019 w kategorii „Album roku – pop alternatywny”. Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych. Współpracowała m.in. z Czesławem Mozilem, Hanią Rani, Smolikiem, Danielem Bloomem czy Fiszem. 

Kwadrofonik – laureat Paszportu „Polityki”; dzięki niekonwencjonalnemu instrumentarium jest jedynym tego typu kwartetem w Polsce i jednym z niewielu na świecie. Zespół tworzą pianiści Emilia Sitarz i Bartek Wąsik oraz perkusiści Magdalena Kordylasińska-Pękala i Piotr Maślanka (od 2020 r.). Kwadrofonik ma na koncie liczne nagrody, w tym Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, nagrodę Europejskiej Unii Radiowej, zwycięstwo w konkursie Folkowy Fonogram Roku za debiutancki album „Folklove” oraz „Requiem ludowe” z udziałem Adama Struga. Występowali w większości krajów europejskich, w Azji i obu Amerykach, m.in. w słynnym Carnegie Hall czy w Filharmonii Berlińskiej. Grali podczas festiwali folkowych i muzyki współczesnej, a także na scenach filharmonicznych oraz offowych. Współpracowali m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Janem Komasą czy Arturem Rojkiem. 

„Astronomia poety. Baczyński” // Mela Koteluk & Kwadrofonik to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego, które wydało tak znakomite albumy, jak „Fogg – pieśniarz Warszawy” w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, „Jestem przestrzeń” Moniki Borzym, „Historie” Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy „Placówka ’44” w wykonaniu zespołu Voo Voo i ich gości.