Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Polski design – jak go wypromować na świecie? – webinar

  • Spotkanie
  • Online
  • Free

Polski design – jak go wypromować na świecie? – webinar

Czwartek, 5 listopada 2020

18:00

Free
informacja organizatora

Polski design staje się coraz bardziej ceniony i rozpoznawalny na świecie. Nie bez przyczyny – to wynik ogromnej pracy wielu projektantów, menedżerów i sprzedawców. Co wyróżnia polski design na świecie? Na co zwracają uwagę odbiorcy z zagranicy oraz co ma dla nich znaczenie? Czy istnieje dziedzina designu, w której polscy projektanci są szczególnie widoczni? Za co ceni się nasz design za granicą? Na jakich wydarzeniach warto bywać i jak to robić w dobie pandemii koronawirusa? Jak promować polski design na świecie? Podczas kolejnego webinaru z cyklu Mistrzowie będą o tym rozmawiać Agata Bisping – producentka wystaw i wydarzeń kulturalnych, oraz Maria Ostrowska – popularyzatorka i badaczka polskiego designu.

Spotkanie jest realizowane na żywo – każda osoba uczestnicząca może zadawać pytania! Udział jest bezpłatny.

Link do spotkania: https://youtu.be/NXsXuhw3-7A

Gość Maria Ostrowska – antropolożka kultury, popularyzatorka i badaczka polskiego designu. Współtwórczyni i koordynatorka wielu polskich i zagranicznych wystaw, pokazów mody, wykładów i warsztatów, m.in. Milan Design Week, London Design Biennale, London Fashion Week czy WantedDesign w Nowym Jorku. Współtworzy i rozwija strategiczne działania związane z komunikacją polskiej mody i designu w Instytucie Adama Mickiewicza – instytucji odpowiedzialnej za promocję polskiej kultury za granicą, gdzie od 2016 r. współpracuje z Programem Polska Design. Członkini Rady Ekspertów nagrody „Must Have” przyznawanej przez Łódź Design Festival.

Prowadząca Agata Bisping – pomysłodawca i producent konferencji Element Urban Talks. Producent wystaw i wydarzeń kulturalnych poświęconych designowi i architekturze. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Mamy Projekt, Fundacją Piękna Polska.

Termin i miejsce: 5 listopada 2020 r., godz. 18.00 spotkanie online: https://youtu.be/NXsXuhw3-7A

Więcej informacji: https://bit.ly/3dmQW3o

Do zobaczenia online!