Praca w jednym ujęciu - Wieczór filmowy online

  • Film

Praca w jednym ujęciu - Wieczór filmowy online

Wtorek, 24 listopada 2020

19:00

0 zł

Zapraszamy na pokaz polskich i niemieckich filmów (z polskimi napisami) poświęconych tematyce pracy.
Wprowadzenie: Antje Ehmann
Komentarz: Luis Feduchi

Kilka lat temu, artyści niemieccy, Antje Ehmann i Harun Farocki, prowadzili warsztaty poświęcone tematyce pracy w 15 miastach całego świata. Ich efektem było powstanie 400 krótkich filmów przedstawiających różne oblicza pracy we współczesnym świecie.
Teraz Antje Ehmann wraz z architektem Luisem Feduchi wracają do projektu, który powstaje we współpracy z filmowcami z Warszawy i Berlina.
Czy zrealizowane filmy będą w stanie pokazać, jak pandemia wpłynęła na pracę, na rzeczywistość zawodową? Czy wszystkie zachodzące zmiany można uchwycić w postaci obrazu? Czy same filmy będą się zmieniać? Niemiecki tytuł projektu „Eine Einstellung zur Arbeit” ma podwójne znaczenie: oznacza pracę w jednym ujęciu filmowym i jednocześnie postawę względem pracy.

Partnerem projektu jest Gazeta Wyborcza

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.