Radek Rak – Spotkanie | Wirtualne Targi Książki. Apostrof

  • Spotkanie

Radek Rak – Spotkanie | Wirtualne Targi Książki. Apostrof

Niedziela, 25 października 2020

20:00

0 zł

Zachęcamy do udziału w Wirtualnych Targach Książki organizowanych przez Empik. Między 14 a 25 października specjalnie dla Was - setki oczekiwanych premier, atrakcyjne promocje oraz bogaty program premierowych spotkań. Więcej na www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki.

Na zakończenie targów zapraszamy na spotkanie z Radkiem Rakiem autorem książki „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” (Wydawnictwo Powergraph) tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Nike. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

"Baśń" jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy – tych prawdziwych i tych stworzonych przez Radka Raka.

Śledzimy losy młodego Kóby Szeli, wzrusza nas miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, czujemy razy pańskiego bata, przeżywamy zauroczenie zmysłową Malwą, wędrujemy przez krainę baśni, żeby zamieszkać we dworze i poczuć zapach krwi rabacji 1846 roku.

„Baśń o wężowym sercu” została ciepło przyjęta przez czytelników, którzy zakochali się w jej eteryczności i historycznym bajaniu, w czym Radek Rak jest mistrzem. Ta powieść uwiodła też krytyków literackich i jury licznych konkursów, bo poza Nike, Raka nominowano do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego i Śląkfy. Autor Baśni zdobył też statuetkę „Nowej Fantastyki” za Polską Książkę Roku.

#targujonline

Wirtualne Targi Książki
14-25 października 2020 roku
www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki
organizator: empik
patronat medialny: Onet, RMF FM