Spotkanie 2/// Krystyna Berwińska: reżyserka i kierowniczka

  • Spotkanie

Spotkanie 2/// Krystyna Berwińska: reżyserka i kierowniczka

Wtorek, 24 listopada 2020

14:30

Free

Krystyna Berwińska: reżyserka i kierowniczka /// dr hab. Piotr Morawski
konwersatorium /// 1,5 h /// online

Kontynuacja konwersatorium poświęconego Wandzie Wróblewskiej i Krystynie Berwińskiej – dyrektorce i kierowniczce literackiej Teatru Ziemi Mazowieckiej w latach 1956-1968 – i tworzonemu przez nie teatrowi, którego misją od początku było upowszechnianie kultury teatralnej w mazowieckich wsiach i miasteczkach. Dekada ich dyrekcji to czasy pionierskie, lecz także okres spektakularnych sukcesów prowadzonego przez nie teatru. Chciałbym przyjrzeć się specyfice ich dyrekcji – i dyrekcji innych teatrów objazdowych prowadzonych przez kobiety – prowadzonej przez nie polityce repertuarowej oraz pracy scenicznej – obie również reżyserowały. Na podstawie recenzji, prasy oraz archiwaliów chciałbym zrekonstruować narrację, jaką budowały na temat swój i Teatru Ziemi Mazowieckiej.

Wszystkie spotkania w ramach seminarium odbywać się będą online na platformie Teams. Link do rejestracji podany zostanie w późniejszym terminie.

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.