Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Zawartko/Piasecki feat. Tomasz Wendt

  • Koncert
  • Alternatywa

Zawartko/Piasecki feat. Tomasz Wendt

Czwartek, 29 lipca 2021

19:00

od 25 zł
Kup bilet
informacja organizatora

Najnowszy projekt stworzony przez duet Zawartko/Piasecki oraz Tomasza Wendta jest swoistą kompilacją utworów z autorskich płyt, jazzowych improwizacji, etnicznych brzmień, impresji na temat natury, połączeniem minimalizmu z mocnym, emocjonalnym przekazem. Projekt niesie głęboką treść pozamuzyczną, jest oparty na niuansach i porusza subtelną wrażliwością.

Zespół wystąpi w składzie: Magdalena Zawartko – wokal Tomasz Wendt – saksofon Grzegorz Piasecki – kontrabas Magdalena Zawartko – wokalistka, improwizatorka, rozmiłowana w muzyce etnicznej. Nie lubi klasyfikować swojego głosu, eksperymentuje z jego brzmieniem i odkrywa nowe kolory czerpiąc inspiracje dzięki dalekim podróżom. Swobodne posługiwanie się improwizacją sprawia, że może wyrażać siebie na wiele sposobów. Jej autorski projekt Zawartko/Piasecki “Leć głosie” reprezentował Europejską Stolicę Kultury w wielu krajach Europy i został uhonorowany Nagrodą Gazety Wyborczej WARTO 2016. Magdalena Zawartko współpracowała i nagrywała z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in.: Billym Harperem, Billym Hartem, Leszkiem Możdżerem, Dariuszem Oleszkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalnym, kierunek wokalno-aktorski. Na co dzień pracuje w rodzimej Akademii, Studium Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i Młodzieżowej Akademii Musicalowej, której jest pomysłodawcą.

Grzegorz Piasecki – kontrabasista i gitarzysta basowy związany z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w dziedzinie muzyki za wybitne osiągnięcia w roku 2013. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na prestiżowych polskich i międzynarodowych festiwalach jazzowych (m.in.: Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz Contest Azoty Tarnów i inne). Zdobywca Fryderyka 2017 za Jazzowy Debiut Fonograficzny za płytę Tomasz Wendt Trio & Atom String Quartet “Behind The Strings”. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w Polsce i za granicą, m.in.: Piotrem Wojtasikiem, Leszkiem Możdżerem, Markiem Bernsteinem, Mackiem Goldsburym czy Piotrem Damasiewiczem. Współtworzy projekt Zawartko/Piasecki “Leć głosie”, który otrzymał kilka nagród i nominacji (m.in. nagroda WARTO Gazety Wyborczej) oraz reprezentował Europejską Stolicę Kultury 2016. Tomasz Wendt – pierwsza autorska płyta saksofonisty „Tomasz Wendt Trio & Atom String Quartet Behind the Strings” zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii Jazzowego Debiutu Fonograficznego. W listopadzie 2019 roku na rynku pojawił się kolejny album z muzyką autorską: „Tomasz Wendt Chapter B”. Tomasz jest laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą. Saksofonista ma w swoim dorobku współpracę z wieloma wybitnymi artystami z muzycznego świata do których należą m.in.: Grzegorz Nagórski, Piotr Wojtasik, Mateusz Smoczyński, Jan Smoczyński, Joachim Mencel, Michał Miśkiewicz, Rafał Sarnecki, Artur Lesicki, Kuba Stankiewicz, Urszula Dudziak, Eric Allen (USA), Dean Brown (USA). Tomasz Wendt koncertował m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Izraelu, Norwegii, Niemczech, Mołdawii, Hiszpanii, we Włoszech, na Łotwie, Węgrzech, Ukrainie.

miejsce
podobne wydarzenia
  • Koncert
    Polski rap
    Rap
    Trap

    Piątek, 24 czerwca 2022, 19:00

    Ciało, Wrocław, od 39 zł

    Najmłodszy artysta należący do SBM Label. Odkryty przez Matę podczas jednej z charytatywnych transmisji na żywo, swoją przygodę z wytwórnią rozpoczął od wzięcia udziału w SBM Starter - corocznej akcji organizowanej przez SBM mającej na celu odkrycie nowych talentów. Jego pierwszy utwór, którym przedstawił się w akcji, pokrył się złotem. Zaprezentowane przez niego numery zdobyły milionowe wyświetlenia, a ich owocem było podpisanie przez artystę kontraktu na samym początku 2021 roku. Razem z oficjalnym ogłoszeniem, Fukaj zaprezentował swój pierwszy singiel przygotowany we współpracy z Kubim Producentem - “Światła Miasta” - promujący jego debiutancki album “Chaos”. Premiera krążka miała miejsce 9 czerwca. Wspólny album Fukaja i Kubi Producenta zadebiutował na 4. miejscu OLiS.

  • Koncert
    Polski rap
    Rap
    Polskie
    Pod dachem
    Trasa

    Sobota, 25 czerwca 2022, 19:00

    A2 - Centrum Koncertowe, Wrocław, od 59 zł

    OKI powraca w wielkim stylu na solowy szlak koncertowy! PRODUKT47 TOUR, czyli trasa promująca najnowszy album artysty, obejmie w pierwszym etapie 7 największych polskich miast a specjalnie przygotowane, energiczne show wbije Was w podłoge."PRODUKT47 TOUR to będzie najlepsza i najważniejsza trasa w moim życiu. Wiecie ile daje z siebie na koncertach - to ważne, bo mam możliwość zrobić to jeszcze bardziej. Chciałbym Was zaprosić na 7 czerwcowych koncertów w największych miastach Polski. To nie będą zwykłe koncerty - nie mam na myśli miliona efektów specjalnych (które też się pojawią) ale to, że oddam tam całego siebie. Po to powstała ta trasa, żeby odpiąć wrotki i dać najlepsze koncerty w kraju dla najlepszych fanów. Wy i ja jesetśmy rodziną i nie mogę sie doczekać aż Was zobacze. Zapraszam do przyjeżdżania z innych miast. 47" - OKI

  • Koncert
    Polski rap
    Rap
    Polskie
    W plenerze

    Piątek, 1 lipca 2022, 19:00

    Ciało, Wrocław, od 59 zł

    Łona i Webber - to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej “Webber” Mikosz. Już przy okazji pierwszego albumu zwrócono uwagę na niebanalny styl Łony, pełny inteligentnego humoru, słownych gier i posługujący się zręczną puentą oraz na kompozycje Webbera, ze smakiem nawiązuje do różnorodnych stylistyk hiphopowych, łącząc je ze światem analogowej syntezy i akustycznych instrumentów. Łona, uhonorowany w 2017 roku przez Radę Języka Polskiego PAN tytułem Młodego Ambasadora Polszczyzny, od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości - poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT). To tylko część nietuzinkowych pomysłów realizowanych przez szczecińskich artystów; tylko oni mogą napisać do prezydenta Iranu list proponując mu konsumpcję napojów wyskokowych, potraktować poczciwy kaloryfer jako pretekst do metafizycznych rozważań bądź sprowadzić do wspólnego mianownika Witolda Gombrowicza z Azealią Banks. Jak twierdzą sami zainteresowani – dobrze słuchać ich przez wazon. Ale jeszcze lepiej na scenach klubów i festiwali. W kwietniu 2020 roku ukazało się ostatnie wydawnictwo duetu pt. „Śpiewnik domowy EP” – przyjęte bardzo pozytywnie przez publiczność i krytyków (Polska Płyta Roku 2020 – Interia.pl, Epka Roku i Utwór Roku na „Lech Polish Hiphop Music Awards”.